150.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Kore Ci̇lt Bakım Ruti̇ni̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
25 Haziran 2021, Cuma
Kore Cilt Bakım Rutini
K-Beauty ya da nam-ı diğer Kore Cilt Bakım rutinini duymuşsunuzdur. Koreli kadınların pürüzsüz, porselen gibi cildine ulaşmanın yolu olan bu rutin toplam 10 basamaktan oluşuyor.
Kore Cilt Bakım Rutini

K-Beauty ya da nam-ı diğer Kore Cilt Bakım rutinini duymuşsunuzdur. Koreli kadınların pürüzsüz, porselen gibi cildine ulaşmanın yolu olan bu rutin toplam 10 basamaktan oluşuyor.

 Temel prensipleri neler?

  • Adımlar, temizleme, canlandırma ve nemlendirme amaçlı uygulanır.
  • Kore Cilt Bakımı’nın bir numaralı kuralı; temizleme aşamasında önce yağ, ardından köpük ya da jel ile devam edilmesi. Temizliğin son adımı ve vazgeçilmez ürünü de; tonikler.
  • Ürünler hafif kıvamdan ağır kıvama doğru uygulanır. Kremden önce serum sürülmesi gibi…
  • Bu rutin sabah-akşam tekrar edilir.
  • Cilde çok nazik yaklaşılır. Ürünler masaj yaparak, hafif hafif uygulanır.
1. Adım: Yağ Bazlı Temizleyici

Makyajı ya da yüzdeki kiri çözen yağ bazlı temizleyiciler cildin nazik bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

2. Adım: Temizleyici Köpük

Cilt temizliğine hassas bir şekilde devam etmek önemli. Yağ bazlı temizleyiciyi çözmek ve cilt üzerinde yağ ya da kir bırakmamak için temizleyici köpük önemli bir etken.

3. Adım: Peeling

Bu adım her gün önerilmiyor; haftada 2 ya da 3 defa yeterli. Hassas ciltlerinse haftada bir defa uygulaması daha doğru. Ancak yine de peeling işlemi için cildinize uygun ideal frekansı öğrenmek için bir uzmana danışmanızı öneririz.

4. Adım: Tonik

Ciltte kalmış olması muhtemel kiri temizler ve cilt pH’ını dengeler. İçeriğine göre nemlendirici de olabilir. Önce T-bölgenize, ardından yüzün kalan kısımlarına pamuğa dökerek uygulayabilirsiniz.

5. Adım: Esans

Mantık olarak, tonik ve serum arasında etki gösteren esanslar cildi nemlendirici ve onarıcı bakım ürünlerine hazırlar. Pamuğa dökülmeden, direkt cilt üzerine uygulanır.

6. Adım: Serum

Cilde, ihtiyaca yönelik bir formüle sahip serum uygulanır. Yüksek konsantrasyondaki serum, cildin alt katmanlarına inerek neredeyse tedavi edici bir etki gösterir.

7. Adım: Maske

Serum uygulandıktan 20 dakika sonra, tercihen yaprak bir maskeyle cilde nem bombardımanı yapılır ve nem cilde hapsedilir. Maskeyi yüzünüzde, üzerinde yazan bekletme süresinden daha fazla tutmayın.

8. Adım: Göz Kremi/Serumu

Göz çevrenizdeki olası kuruluk ve yaşlanma belirtilerine karşı, ihtiyaca yönelik bir göz bakımı ürünü uygulanır. Göz çevresi bakımında, kullanılan ürünün yüzük parmağıyla, fazla basınçtan kaçınarak uygulanması önerilir.

9. Adım: Nemlendirici

Cilt bakımı dendiğinde aslında hepimizin ilk aklına gelen nemlendiriciler, Kore Cilt Bakımı’nda sondan ikinci etapta. Masaj yaparak uygulamaya özen gösterin.

10. Adım: Güneş Koruyucu

Gündüzlerin olmazsa olmazı. Cildinizin güneşten minimim hasar görmesi için güneş koruyucunuzu sürmeyi ihmal etmeyin. 

 

Etiketler
kore cilt bakım rutini
k-beauty
blog
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın